Ing. Petr Kaštovský
Netcope Technologies, a.s., Brno, ČR
Název příspěvku: Faktory úspěchu Netcope Technologies
Ing. Petr Kaštovský Petr Kaštovský vystudoval na Fakultu informačních technologií VUT v Brně. Dříve pracoval v CESNET - sdružení vysokých škol České republiky a České akademie věd. Od roku 2010 rozvíjí podnikání spin-off Netcope Technologies jako produktový manažer, technický ředitel a v současné době jako generální ředitel.

Je držitelem ocenění Honeywell Innovator a GE Scholar Leader. Vedl vývoj, produkci a prodej nejrychlejšího řešení elektronického obchodování Tradecope a prvního 100GE NIC na bázi 100GE FPGA na světě. Nyní je jeho hlavním úkolem zyšování rychlosti a bezpečnosti vysokorychlostních sítí.


Netcope technologies, a.s.

Misí tohoto start-upu je zpřístupnit FPGA technologii všem uživatelům a vývojářům hledajícím vysokou propustnost a nízkou latenci ve svých síťových aplikacích. 

Na technickém poli mají za sebou nemálo úspěchů v oblasti akcelerace síťového provozu. Jejich řešení využívají datová centra, telco operátoři, obchodníci na burze, nebo firmy řešící síťovou bezpečnost. I díky těmto zkušenostem se jim podařilo navázat strategické partnerství s Intelem. 

Produkt, který vyvíjí a přináší jim úspěch, se dá charakterizovat jako firmware as a service. Ve stručnosti dokážou pomocí vysokoúrovňového jazyka P4 popsat, co by firmware měl dělat a ten pak pro zvolenou kartu vyrobí v řádu maximálně hodin.
ter start -->